A 15-a mutare în București. Să fie cu noroc! 1
De data asta, nu mă mai mut într-o casă, ci într-un depozit. Nu vă speriați, nu voi dormi acolo, dar îmi voi duce avuția acolo.
De data asta, nu mă mai mut într-o casă, ci într-un depozit. Nu vă speriați, nu voi dormi acolo, dar îmi voi duce avuția acolo.
De cînd unui prieten i-au forțat ușa la apartament, făcîndu-l să încheie un abonament la o firmă de securitate, mă uit după abțibilduri ale firmelor de securitate de pe clădiri.
Eram în Gura Humorului. Era iarnă, zăpada scîrțîia sub tălpi. Aveam în ureche singura cască a RIC-ului. Au început niște acorduri ale unei piese romantice, așa părea. Da, era „Bună seara, iubito/e”.