50/50 în romglish 9
Am observat că status-urile pe Facebook și tweet-urile sunt începute în română și terminate în engleză. Cum știi cînd să-ți abandonezi limba și să introduci elemente din altă limbă, pentru că „sună bine”?
Am observat că status-urile pe Facebook și tweet-urile sunt începute în română și terminate în engleză. Cum știi cînd să-ți abandonezi limba și să introduci elemente din altă limbă, pentru că „sună bine”?
Mătușa mea are sindromul Down. Ca să trăiască (pentru că e o ființă), statul îi dă o pensie enormă lunar. Dar periodic o cheamă la control.
Am auzit despre cursul de photoreading ținut de Connie Larkin în București și dau și eu mai departe informațiile.