Absolvenții începuturilor mele
M-am reîntîlnit cu studenții care au terminat FJSC în 2002. Vreo 15 oameni au povestit despre ei, despre schimbările prin care au trecut, despre job-urile care le plac sau de care s-au săturat.
M-am reîntîlnit cu studenții care au terminat FJSC în 2002. Vreo 15 oameni au povestit despre ei, despre schimbările prin care au trecut, despre job-urile care le plac sau de care s-au săturat.
Preotul cere o bere la sticlă și o roagă pe vînzătoare să-i învîrtă dopul de la Ursus-ul de 330 ml, pentru că el n-a mîncat și n-are putere.
Mă ascundeam după gard și priveam, ca la un documentar pe Discovery. Simțeam o anumită dorință pentru străinătate, pentru peisaje, oameni și situații care nu erau la noi.