(Timp estimat pentru citirea acestui articol: 2 min)
Bărbatul are nevoie de provocări. A folosi pisoarul este o operațiune prea simplă pentru el. Mult mai interesantă pare „redecorarea” faianței din jurul recipientului. Mici crochiuri lichide pe pereții stabilimentului. Și atunci a apărut musca de la pisoar.
Orice bărbat a văzut-o măcar o dată, în toaleta unui restaurant sau a unui club sau prin WC-ul vreunui mall. Cuminte, nemișcată, dar stimulantă. Jocul se numește „ochește musca”. O provocare în plus ar fi să o țintești un timp cît mai îndelungat.
Iată ce spune înțelepciunea populară despre asta:
[quote style=”boxed”]Some urinals for men incorporate fly targets: images of flies that are either printed on labels stuck to the inside of the urinal or embossed directly into the porcelain. Men often feel a compulsion to aim their urine stream at the fly, and thus the fly target helps prevent men from urinating outside the basin or bowl of the urinal. Maintenance crews at Schiphol airport in Amsterdam reported in 2005 that adding a fly target to urinals reduced bathroom cleaning costs by giving men something to aim at.
Amuzant este faptul că poza de mai sus este făcută chiar pe aeroportul Schiphol. Musca are un site comercial numai al ei, dacă v-a picat dragă și vreți să o luați acasă.
[box type=”alert” style=”rounded” border=”full”]La un moment, văzînd starea toaletei mixte a studenților de la etajul 6, m-am gîndit că puținii băieți din facultate ar avea nevoie de muște în vasele de toaletă. Mă îndoiesc că fetele au probleme de direcție cînd sunt în procesul biologic binecunoscut.
hahaha! am ris cu lacrimi. de inocenta. nu m-as fi gindit niciodata ca e nevoie de ‘a target’… stefan are desenata pe olita o ratusca, dar el evita sa o stropeasca. sper sa nu fie o preocupare care denota efeminare. sau cum i-o zice la treaba asta.
Sigur, spiritul de vînător, U know…
Nu e periculos: rața e simpatică și se poate mînca, musca e murdară și se omoară. Lucrurile sunt simple pe lume.