(Timp estimat pentru citirea acestui articol: 0 min)
Aţi auzit de Lecturi urbane? E cam ruşinos să nu fi auzit, deci mai bine ziceţi „Da”. O iniţiativă a lui Adrian Ciubotaru şi a grupului Civika. Azi nici n-am apucat să le descriu studenţilor evenimentul, că deja m-au anunţat că ştiau despre el.
Conceptul e simplu: tineri care se întîlnesc la metrou, se înarmează cu cărţi şi citesc pe traseu. Le povestesc oamenilor despre volumele citite şi le oferă cărţi.
Următoarea ediţie are loc în 2 martie, la la ora 19, întîlnirea se face la Piaţa Unirii 2. Este o continuare logică şi utilă a evenimentului cu bere şi cărţi organizat de Amdoar18ani.ro.
Mie mi s-a părut interesant și am de gând să mă implic. Vreau să cred că mai există oameni dornici să citească.
Si la noi n-ai mai ajuns :(
Din păcate nu, pentru că s-au adunat multe treburi de făcut weekendul ăsta.