Amintiri din comunism: Mi-am văzut balconul cu propriii ochi 1
Aveam vreo patru ani și m-au dus să văd viitorul apartament. Părinții contractaseră apartamentul de la etajul 5 al unui bloc de pe Str. Unirii din Buzău și voiau să-l vedem cu toții.
Aveam vreo patru ani și m-au dus să văd viitorul apartament. Părinții contractaseră apartamentul de la etajul 5 al unui bloc de pe Str. Unirii din Buzău și voiau să-l vedem cu toții.
Acum cantina arată ca un sicriu scump sau ca un decor la berea Ciucaș: din moment în moment te aștepți să apară preotul pentru slujbă sau cerbul din reclamă.
Un episod de cînd eram în anul I, destul de amuzant. Din el putem învăța că uneori trebuie să fim atenți cînd criticăm operele de artă și mai ales portretele foto alb-negru.